Bosna soykırımı gölgesinde Nobel ve BAE Şeyhi'nin uyuşturucu partisi

Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkar eden ve her fırsatta eski Sırp lider Slobodan Milosevic'e duyduğu hayranlığı dile getiren Avusturyalı yazar Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesi, dünyada en fazla konuşulan konulardan biri oldu.

Bu saçma kararı bir aydır yakından takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim, bu skandala en fazla dünyadan tepki, Türkiye, İsveç ve Bosna Hersek ve Balkan ülkelerinden geldi. Diğer Batı ülkelerinden de tepkiler geldi ama maalesef Müslüman ülkelerinden hiç bir tepki gelmedi. Ödülün verildiği binanın önünde gözlemlediğime göre, Müslüman ülkelerin Büyükelçileri, araçlarına ülkelerin bayrağını çekerek törene geldiler ve içeri keyifli keyifli girdiler. Bu üzgün verici bir durumdu. Ama dün ''Birleşik Arap Emirlikleri'nin Şarika kentinin yöneticisi Dr. Sultan bin Muhammed El-Kasimi'nin oğlu Şeyh Halid bin Sultan El-Kasimi,Londra'da uyuşturucu partisinde öldü'' haberini okuyunca duruma fazla da şaşırmadım. Suriye'de onlarca sığınmacı çocuk açlıktan soğuktan ölürken, Suriyelilere bunlara bir kuruş yardım etmedi. Arap ülkelerin yer altı zenginliklerini Batı ülkelerinde zevki sefada yiyen insanlar mı ? Bosna Katliamı'na sahip çıkacak. Bunlar Ahirette nasıl hesap verecek?

Burada İsveç basını ve kamuoyunun büyük bir bölümünü kutlamak lazım, Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü veren İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi'ni bir aydır Türkiye'deki gibi yerden yere vurdular.

İsveç'in en büyük siyasi gazetesi Dagens Nyheter, Nobel Ödülü'nün verileceği gün en ağır manşetle çıkarken, İsveç Kralı'nın ödülü Hanke'ye vererek Akademisi'nin Bosna Soykırımı normalleştirdiğine dikkat çekti. Bosna Kurbanları'nın mezarlığını tam sayfa yayımlarken, Akademiyi yerden yere vurdu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Prof. Dr. Muzaffer ANDAC
Prof. Dr. Muzaffer ANDAC - 2 ay Önce

ATILA Bey. tebrik ederim. BENDE SAYIN kral CARLXVI GUSTAF beye bir mektup yazdim. HABERLESELIM: ben BERLIN;DE YASIYORUM:
sELAMLAR

E:MAIL ADRESIM. [email protected]