Ukrayna Haberleri

ukrayna haberleri ve güncel ukrayna gelişmeleri, ukrayna ile ilgili tüm video, ukrayna fotoğrafları ve ukrayna haberleri İsveç Gündemi sitemizde


GÜNDEM

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna’ya ziyaret gerçekleştiren İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson ile bir araya geldi.

DÜNYA

Finlandiya'da cumhurbaşkanı seçimini kazanan ve martta göreve başlaması beklenen Alexander Stubb, "Batı destekleyemeseydi Ukrayna artık var olmazdı." değerlendirmesinde bulundu.

DÜNYA

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Rusya ile savaşta ihtiyacı olduğu gerekçesiyle tüm topçu silahlarını Ukrayna'ya bağışlamaya karar verdiklerini açıkladı.

DÜNYA

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, iki ülke arasında güvenlik alanında işbirliği konusunda anlaşma imzaladı.

DÜNYA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO müttefiklerinin Ukrayna'ya 1 milyon insansız hava aracı (İHA) göndermek için anlaştığını duyurdu.

DÜNYA

Rusya-Ukrayna Savaşı ikinci yılını geride bırakmaya hazırlanırken, küresel ölçekte önemli ekonomik etkilerin yaşandığı 2 yılda ülkelerin yeni ekonomik dengelere uyum...

DÜNYA

Liderler yarın, 14-15 Aralık 2023'teki rutin zirvede AB Komisyonunun Macaristan'ın muhalefeti nedeniyle kabul edilemeyen bütçe değişikliği önerisini görüşecek.

DÜNYA

NATO, Ukrayna'nın hava savunma kapasitesinin artırılmasına devam edileceğini bildirerek, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını kınadı.

GÖÇ

Şu anda İsveç'te bulunan Ukraynalıların, artık İsveç'te geçici koruma almaya hak kazanabilecekleri için mevcut durumda kendi ülkelerine dönmeleri gerekmiyor.

DÜNYA

Türkiye, savaşın 500'ncü gününde hem Ukrayna, hem de Rusya'nın güven duyduğu adil ve tarafsız bir arabulucudur.

DÜNYA

AB ülkeleri, geçen yıl başlayan Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya'ya yönelik ekonominin neredeyse bütün alanlarını kapsayan 10 yaptırım paketi hazırladı.

DÜNYA

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Avrupa başkentlerindeki temaslarında ülkesine sağlanacak uçak, ağır silah yardımı ve askeri eğitimlerle ilgili olumlu izlenimler...