Yurt dışındaki çocuklara yönelik "YTB Çocuk Akademisi" 2. programı başlıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının bilim, sanat, edebiyat ve felsefeyle buluşmasını sağlamak amacıyla YTB Çocuk Akademisinin 2. programı başlıyor.

Yurt dışındaki çocuklara yönelik "YTB Çocuk Akademisi" 2. programı başlıyor

YTB'den yapılan açıklamaya göre, yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının kişisel gelişimlerine katkı sunmak ve onları farklı disiplinlerle tanıştırmak amacıyla YTB Çocuk Akademisi programı kapsamında çevrim içi eğitimler 2.'cisi düzenlenecek.

Kurumdan yapılan açıklama şeyle:

YTB Çocuk Akademisi’nin 2. Programı 11 Ocak 2021 Pazartesi günü başlıyor. Programımız 5 hafta boyunca devam edecektir. İlk programımızdan farklı olarak kayıtlar haftalık paketler halinde alınmayacaktır. Kayıtlarımız her ders için ayrı ayrı alınacaktır. Her hafta gerçekleştirilecek derslerin kayıtları 1 hafta öncesinden alınmaya başlanacaktır. İlk haftanın kayıtları bugün itibariyle alınmaya başlanmıştır.

Eğitimler 4 farklı yaş grubuna göre planlamıştır. Yaş gruplarına göre eğitimler site üzerinde farklı renklere göre birbirinden ayırt edilmektedir:

➡️ Pembe: 4-7 Yaş

➡️ Sarı: 7-10 Yaş

➡️ Yeşil: 9-14 Yaş

➡️ Mavi: +14 Yaş

Sitede belirtilen eğitim saatleri Avrupa (GMT+1) saat dilimine göre ayarlanmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6