banner198

YTB tarafından desteklenen "Göç Sempozyumu" Gaziantep'te Yapıldı

"Göç Türkiye'nin ve Dünya'nın Gerçeği" başlıklı Göç Sempozyumu 11-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirildi.

YTB tarafından desteklenen

"Göç Türkiye'nin ve Dünya'nın Gerçeği" başlıklı Göç Sempozyumu 11-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Gaziantep'te gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Başkanlığımız tarafından desteklenen sempozyuma Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN ve Federal Almanya Göç, Mülteci ve Uyum Bakanı Prof. Dr. Maria Böhmer'in yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda akademisyen katıldı.

Göç olgusunun çeşitli yönleriyle ele alındığı sempozyumun açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ, göçün Hz. Âdemden bu yana insanlığın en büyük gerçeklerinden biri olduğunu ve herkesin bir şekilde göçmen olduğunu vurguladı. Ayrıca 11 Mayıs 2012 Cuma akşamı düzenlenen Gala Yemeğinde Sempozyum kapsamında düzenlenmiş olan "Göç" konulu kısa film ve fotoğraf yarışmalarının ödül töreni gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6