Yıldız kaleci lüks villasını mültecilere açtı

Paris Saint-Germain'in Kosta Rikalı kalecisi Keylor Navas lüks villasını savaştan etkilenen Ukraynalı mülteciler için açtı.

Yıldız kaleci lüks villasını mültecilere açtı

PSG'nin yıldız kalecisi, lüks villasında savaştan etkilenen 30 mülteciye açarak örnek bir davranış sergiledi.

Rusya işgalinden sonra on milyondan fazla insan yerlerinden oldu.

İsveç basınında da geniş yer bulan yıldız file bekçisi yaptığı davranışla takdir topladı.

Ukrayna dışına çıkmak zorunda kalan mültecilere tüm Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, birçok sivil toplum kuruluşu ve bireylerde seferber oldu.

İspanyol Sport haberine göre, Real Madrid'in eski, şuanda Paris Saint-Germain'de kalecilik yapan yıldız, ülkelerinden kaçmak zorunda olan Ukraynalılar için lüks villasının kapılarını açtı. Habere göre, 30 kişinin kalabileceği şekilde villasında yer açan ve içini düzenleyen yıldız kaleci misafir edeceği mültecilerin masraflarını da karşılıyor.

PSG forması giyen Keylor Navas Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşın mağdurlarına yaptığı büyük yardımla takdir topladı.

Navas, Polonya üzerinden Fransa'ya gelen sığınmacılara temasta olduğu bir yardım kuruluşu aracılığıyla ulaştı. 30 Ukraynalıya gıda ve temiz kıyafet sağlandı.

Yıldız kalecinin eşi Andrea'nın mültecilere yemek pişirip, onlara kıyafet sağlama görevini üstlendiği belirtildi.

Çiftin, Polonya Krakow'a malzeme sağlamak ve Ukraynalıları İspanya'ya götürmek için sınıra giden komşularından orada yaşananları dinledikten sonra etkilendiğini ve kendisinin de katkı sağlamak için girişimde bulunduğu söyleniyor.

Tecrübeli file bekçisi şu anda Katar 2022 Dünya Kupası eleme maçları için Kosta Rika Milli Takımı'nda bulunuyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6