banner198

Ve "Stockholm Treni"nin ilk görüntülü fragmanı...VİDEO

Avrupa’ya göçün en kapsamlı belgeseli, ''Stockholm Treni'' 7 Mart Pazar günü , TRT Diyanet TV'de yayınlamaya başlayacak. Belgeselin görüntülü fragmanı da ilk defa yayınlandı. Belgesel, bir çok TRT kanalında da dönüşümlü olarak yayınlayacak.

 
Çekimlerinin 2. ayağı İsveç'te yapıldıktan sonra, Türkiye'ye dönen belgeselin yönetmeni Ahmet Üstündağ, ''bir aksilik olmazsa belgeselin 7 Mart'tan Cumartesi Türkiye saati akşam  22:00, İsveç saati 21:00'de ekrana gelecek. Aynı bölümün haftada 2 defada  Perşembe ve Pazar günü tekrarı verilecek''şeklinde konuştu. 


Stockholm Sosyal İşler ve Din Hizmetleri Eski Müşaviri Prof. Dr. A. Bülent BALOĞLU tarafından hazırlanan ve İsveç Diyanet Vakfı’nca neşredilen ‘’Stockholm Treni’’ ve ‘’Stockholm T-Santral’’ adlı eserlerden esinlenerek yola çıkılan belgesel, göç olgusunu bütün ayrıntıları ile dikkatlere sunan en kapsamlı ‘’ilk’’ belgesel olma özelliği taşıyor.


Belgeseli, Türkiye’de büyük ses getiren ’’Yüzyılın Manşetleri’’ belgeselinin ekibi hazırladı. İlk TRT Diyanet'te yayınlanacak belgesel daha sonra diğer TRT Kanallarında dönüşümlü olarak yayınlanacak...
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6