banner114

DÖNÜŞ TRAFİĞİ UZADIKÇA UZUYOR

banner54

Kapıkule’de 7, İpsala’da 3,5, Hamzabeyli’de 2,5 ve Pazarkule’de 1,5 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

DÖNÜŞ TRAFİĞİ UZADIKÇA UZUYOR
Avrupa’ya açılan sınır kapılarında, yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde geçirdikleri izin sürelerinin sona ermesi üzerine dönüşe geçen Türklerin oluşturduğu trafik yoğunluğu devam ediyor.
Araç kuyrukları; Kapıkule’de 7, İpsala’da 3,5, Hamzabeyli’de 2,5 ve Pazarkule’de 1,5 kilometreye ulaştı. Bu arada Kapıkule yolunda Türk Kızılayı Edirne Şubesi ekipleri vatandaşlara su ve soğuk sandviç ikram ederken, Edirne Belediyesince de seyyar tuvalet konuldu. Ayrıca Kapıkule yolu üzerindeki kuyruk boyunca yurt dışında yaşayan vatandaşların çevreye attığı çöplerin kötü görüntü oluşturduğu görüldü.


 Almanya’ya dönen Murat Güdükoğlu, tatilin güzel geçtiğini belirterek şunları söylerdi: “Vatandan her ayrılış insanın için burkuyor. Tam alışıyorsunuz ailenizi, arkadaşlarınızı geride bırakıp dönüyorsunuz. İnsanın içerisinde bir hüzün oluyor. Tabii bu trafik ve çevreye atılan çöpler olmasa kendimiz daha da iyi hissedeceğiz. Avrupa’dayken buna dikkat ediyoruz da burada neden uygulamıyoruz. Bunu hiç hoş karşılamıyorum.”

Hollanda’ya dönen Buran Akbaba da iki haftalık tatilin çabuk geçtiğini belirterek, “Ülkemizden hiç kopmadık. Biliyorsunuz ülkemiz son dönemde zorlu dönemler geçirdi. Kesinlikle her zaman ülkemizin yayındayız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6