banner114

Alman hükümetinden göçmen kararı!

banner54

Almanya koalisyon hükümeti, Yunanistan'daki kamplarda bulunan çocuk sığınmacıların ülkeye girişine izin vereceğini açıkladı. Karara göre, 14 yaşın altındaki ailesiz 1500 çocuk Almanya'ya kabul edilecek

Alman hükümetinden göçmen kararı!

Almanya'da Angela Merkel liderlik ettiği koalisyon hükümeti, gece yarısı gerçekleştirilen görüşmelerde sığınmacılarla ilgili bir karar aldı. Alman hükümeti aldığı kararda, 1,500 göçmen çocuğu Yunanistan'dan alacağını açıkladı.

Yaklaşık 7 saat süren görüşmelerin ardından çıkan karara göre, Yunanistan'da bulunan mülteci kamplarında yaşayan ve annesi ile babası bulunmayan 14 yaş altındaki çocuklar Almanya'ya kabul edilecek. Kararın iktidardaki CDU, CSU ve SPD'nin liderlerinin onayıyla verildiği ve hükümetin önde gelen figürleri ile eyalet yöneticilerinin de onayının alındığı bildirildi. 

14 yaşın üzerinde olup, ciddi bir hastalığı bulunan çocukların da Almanya'ya kabul edileceği ifade edildi.

Gece yarısı yapılan görüşmelerde, Avrupa sınırlarındaki durumun yanı sıra koronavirüs salgını da görüşülen konular arasındaydı.

"1000-1500 ÇOCUĞU ALMAYA HAZIRIZ"

Alman hükümeti tarafından yapılan açıklama, "İnsani bir çözüme ulaşmak için koalisyon bu çocukları almakta istekli. Yunanistan'da zorlu şartlarda altında olan 1000-1,500 çocuğu Almanya'ya almaya hazırız" ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6