banner180

Danimarka'da görülmemiş hırsızlık suçlaması!

Danimarka'nın Aalborg kentindeki bir restoranda öğrenci aşçı olarak stajını yapan 19 yaşındaki Tobias Koch, cep telefonunu şarj edince işten atıldı, elektrik çalmakla suçlandı.

Danimarka'da görülmemiş hırsızlık suçlaması!
Danimarka'da görülmemiş bir hırsızlık suçlaması yaşandı!
Genç stajyer Tobias Koch’a verilen çıkış kağıdında "Telefonunu izinsiz şarj ederek elektrik çalmaktan, bugünün tarihi itibariyle işten çıkarıyoruz" yazıldı. Tobias Koch, aynı restoranda 2 yıldan bu yana staj yaptığını belirtirken, "Telefonum her zaman şarja takılıydı. Sadece ben değil, diğer çalışanlar da yapıyor. Yazıyı alınca şaşkına döndüm, gözlerime inanamadım" dedi.

Restoran ve Hotel branşında çalışanların sendikası 3F Başkan Yardımcısı Allan Busk, olanları duyunca şok geçirdiklerini belirterek şöyle dedi: "Tobias Koch’un stajı 2015’de bitecekti. Stajını tamamlaması için restoran sahipleriyle görüşmeler yaptık ama netice vermedi. Maalesef işverenler staj yapan öğrencileri istemedikleri zaman böyle bahaneler buluyorlar." Restoran sahibi Lasse Holst, Tobias Koch’un telefonunu şarj ettiği için işten çıkarıldığını doğruladı ancak bu konuda fazla konuşmak istemediğini söyledi. Stajyer genç, iş yeri hakkında dava açmaya hazırlanırken, restoran sahibinin genç hakkında elektrik çalmak suçundan suç duyurusunda bulunup- bulunmayacağı merak konusu oldu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6