Bayram Konak, bankadan çektiği 20 bin lirasını bir hafta önce yolda yürürken düşürdü. Parasını düşürdüğünü fark eden Konak, polise başvurdu ve belediye hoparlörlerinden ilan verdirdi. Parayı bulan Eyüp Doğan, belediyeden aldığı telefon numarasını arayarak Bayram Konak'a ulaştı.

"BORCUNU ÖDEDİĞİ PARA ÖNEMLİ DEĞİL"

Bayram Konak'ın oğlu Duran Konak, yaptığı açıklamada, "Sağolsun Eyüp Doğan ağabeyimiz parayı bulmuş ve bizlere ulaşarak parayı iade etti. Herkesten bu örnek davranışı bekliyoruz. Paramızı bize iade ettiği için kendisine teşekkür ediyorum.Borçlarını ödediği 3 bin lira da önemli değil, canı sağolsun" diye konuştu.

Yolda bulduğu parayla borcunu ödeyip kalanını iade etti

'NUMARASINI BELEDİYEDEN ALDIM'

Eyüp Doğan da dürüstlüğün en güzel sermaye olduğunu söyleyerek, "Çay ocağında garson olarak çalışıyorum. Çarşamba günü izin günümdü. Çarşıda gezerken bir kuyumcunun önünde yerde şeritli halde bir para gördüm ve aldım. Daha sonra parayı düşüren kişinin telefonunu belediyeden alarak Bayram ağabeyimize ulaşıp parasını vermek üzere işyerime çay içmeye davet ettim” dedi.

'3 BİN LİRAYI GERİ ÖDEYECEĞİM'

Paranın 3 bin lirasını borçları için harcadığı ifade eden Doğan, şunları belirtti: "Bulduğum paranın çok borcum olduğu için acil ödemem gereken 3 bin lirasıyla ödemelerimi yaptım. Bu parayı ben bulmasaydım belki de bugün cezaevindeydim. Bunu paranın sahibine de söyledim. Harcadığım parayı en kısa zamanda çalışıp geri ödeyeceğim."

Doğan, parayı Bayram Konak'ın oğlu Duran Konak'a elden teslim etti.

Editör: İsveç Gündemi