Mark Zuckerberg tarafından WhatsApp’ın satın alınması ile birlikte yenilikler gelmeye devam ediyor. Dün WhatsApp Web haberinden sonra bugünde WhatsApp kişisel mesajlaşma için WhatSim Kart uygulamasını hayata sokmaya hazırlanıyor.

Yalnızca WhatsApp üzerinden mesajlaşmayı sağlayan WhatSim Kart, normalde WiFi ağı üzerinden veri ile internete bağlanarak WhatsApp üzerinden mesajlaşmayı sağladığını hepimiz biliyoruz. Fakat internete bağlanamayan kullanıcılar için artık WhatsApp kullanımı mümkün olacak. Fakat WhatsApp tarafından geliştirilen bu SIM kartın kimlerin neden kullanacağını henüz anlamış değiliz. Tamam normalde operatör sağlayıcısı olarak görev yapacak olan WhatSim Kart’ı sadece WhatsApp’a girmek için neden kullansınlar ? sorusu akıllara gelmiyor değil.

WhatsApp delileri tarafından ZeroMobile firması ile geliştirilen WhatsSim, adından da anlaşılabileceği gibi sadece tek bir uygulamaya bağlanabilme özelliğine sahip durumda. Whatsapp Sim
ZeroMobile tarafından yapılan resmi açıklamada ise 150’den fazla ülkede 500’e yakın operatör ile anlaşıldığını belirtmesinin üzerine, bu SIM kart ile birlikte yılda 15 TL gibi bir ücret karşılığında sınırsızca WhatsApp kullanılmasını sağlıyor, interneti olmayanlar için.
WhatSim için geliştirmeler devam ederken, ilginç bir özelliğini de sizlerle paylaşalım: Bulunduğunuz herhangi bir bölgede operatörünüzün bağlantısı kesilirse, SIM otomatik olarak farklı bir operatöre bağlanıyor ve mesajlaşmanızı sürdürmenizi sağlıyor. Mesajlaşmanın yanı sıra eğer “fotoğraf veya videoda göndereceğim ben öyle WhatsApp mı olur ?” diyorsanız 8 TL daha ücret ödemeniz gerekecek.
Editör: İsveç Gündemi