ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni akıllı telefonları modelleri iPhone 8iPhone 8 Plus, 22 Eylül itibariyle bazı ülkelerde satışa çıkarıldı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yeni çıkan iPhone modeli yine her zamanki gibi büyük ilgiyle karşılandı. AB, Çin, Singapur, Avustralya ve Japonya'da çıkan model için uzun kuyruklar oluştu. Kuyruklta saatler ve hatta günler öncesinden gelip kamp kuranlar bile vardı.

Yeni iPhone'lar satışta

HEYECANLI BEKLEYİŞ

Artık bir Apple geleneği haline gelen heyecanlı iPhone kuyrukları, AppleStore'un kapılarının açılmasıyla büyük bir mutluluğa döndü. Kapının önünde sıralanan Apple çalışanları içeri gelen müşterileri alkışlarla karşıladı. İçeride adeta bir şenil, parti havası vardı.

Yeni iPhone'lar satışta

260 SAAT SIRA BEKLEDİ

YouTube blogger'ı Mazen Kourouche, yeni iPhone 8'i satın alan ilk kişilerden biri olmak için tam 11 gü, 260 saat Sydney'deki Apple mağazası önünde kamp yaptı. Fakat Kourouche, mevcut iPhone 7 Plus'ını kullanmaya devam edeceğini, iPhone 8'i ise annesine vereceğini açıkladı.

Yeni iPhone'lar satışta

iPhone'un 7 Plus modelini kullanmaya devam edeceğini söyleyen genç blogger, 3 Kasım'da satışa çıkması öngörülen iPhone X'te ‘gözü olduğunu' belirtti. Öte yandan Kourouche, "Annem bunu yaptığım için deli olduğumu düşünüyor" diye konuştu.

Yeni iPhone'lar satışta

TOMAR TOMAR PARALAR SAÇILDI

Vitrinlere gelen yeni iPhone 8'leri inceleyen müşteriler, beğendikleri model ve renkleri almak için bu sefer kasa önünde kuyruklar oluşturdu. Sırası gelen müşteri cebinden çıkarttığı tomar tomar parayı Apple görevlilerine uzatarak bu "kazançlı" aklışverişi büyük bir mutluluk ile sonlandırdı.

Yeni iPhone'lar satışta

Yeni iPhone'lar satışta

Telefonuna kavuşan herkes bir zafer kazanmış edasıyla kameralara poz verirken ne kadar mutlu oldukları hepsinin yüzlerine yansıdı. Basın mensupları da bu görsel şöleni büyü bir ilgiyle takip etti.

Yeni iPhone'lar satışta

Editör: İsveç Gündemi