banner85

Yayın İlkeleri

Toplumsal ve yaşamsal konular ile ilgili bilinci geliştirme:
İsveç Gündemi
, toplumun değerlerine önem veren bu hususta gelişmeleri takip ederek fayda sağlayan bilgiye dönüştürme, yazılı, basılı ve görsel medya kanallarının doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendici yayınlar yapar.
 
Bilgi, doküman ve arşiv kullanımı:
İsveç Gündemi
, aksi sabit gelişmelerle ilgili içerik ve haberleri düzeltmeyi, gerekirse içerik, haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.
 
Katılımcı yayıncılık:
İsveç Gündemi
, habercilik alanında okuyuculara görüşlerini kamuoyu ile paylaşma fırsatı sunar, sektörel hareketliliği en iyi şekilde takip ederek konu ile ilgili mümkün olan en doğru bilgileri yansıtır.
 
Eğitici yayıncılık:
İsveç Güncemi
, evrensel bilgi inancı ile toplumun gelişimine katkı sağlamak için bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.
 
Görüş farklılıklarına ve cevap hakkına saygı:
İsveç Gündemi
, görüş farklılıkları, farklı niyet besleyen ve/veya yanlış anlaşılma noktasında, iddia ve ithamlara karşı, etik yayıncılık anlayışına sadık kalarak, taraflara cevap hakkını hızlı ve ölçülü biçimde sunar.
 
En doğru verileri sunma kaygısı:
İsveç Gündemi
, Medya ve habercilik ile ilgili yatırımlarını tüm yönleriyle irdeleyip, taraflar arasında tamamen tarafsızlığı gözeterek toplumu doğru bilglendirme amacına odaklanıp kamuoyu algısının doğru şekilde oluşmasını sağlar.
 
Öncü olmak:
İsveç Gündemi
, Medya sektörünün özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini takip ederek bu bağlamda gelişen teknolojiye paralel olarak yenilikler gerçekleştirir, gelişimi destekler ve öncülük eder.
 
Güvenilirlik:
İsveç Gündemi
, kendine duyulan güvenin sorumluluğunu üstlenme bilinci ile hareket eder ve bu güveni korumak için tüm gücü ile çalışır.