İsveç'te siyahi göçmeni raylara iten kadın hakkında karar verildi

Geçtiğimiz 3 Temmuz'da Hökarängen istasyonunda treni bekleyen siyahi bir vatandaşı tren raylarına iterek öldürmek isteyen kadın olaydan sonra yakalanmıştı.

İstasyonda bulunan diğer vatandaşların treni erken uyarması sonucunda talihsiz adam ölümden dönmüştü. Trenin durması ve adamın raylardan çıkarılması için istasyonda bekleyen bazı vatandaşlar anında olaya müdahale etti.

Olaydan sonra ihbar üzerine polis saldırgan kadını yakaladı ve savcılık soruşturması kapsamında tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Gelinen noktada, devam eden dava sonucunda kadının akli dengesinin yerinde olmadığı yönünde tespitler yapıldı.

Hastane tedavisinden sonra taburcu olan yaralı göçmen hayatına devam ederken, o dönem İsveç'te raylara itilen Michael'ın ailesi içinde yardım kampanyası başlamıştı.

Södertörn bölge mahkemesinde görülen davada kadının akli dengesinin bozuk olduğu ve psikiyatri tedavi görmesine hükmedildi.

Dava dosyasında tüm video ve görüntülere rağmen kadın suçmaları kabul etmedi. Ancak istasyondaki kameralarda kadının talihsiz adamı nasıl ittiği açıkla görülüyor.

Bölge mahkemesi kadının akli dengesinin psikiyatri raporlarıyla ilişkilendirerek, akli dengesinin yerinde olmadığına karar verdi.

Öteyandan kadına cinayete teşebbüs soruşturması kapsamında yaralanan adama 200 bin kron tazminat ödemesine hükmedildi.