Arlanda havalimanında babasını beklerken, "şüpheli göründüğü" için üç polis tarafından yakapaça alınan sanatçı neye uğradığını şaşırdı.

Zacharias Zachrisson, babasını Arlanda'da beklerken "şüpheli göründüğü" için üç polis tarafından aniden yere yatırıldı.

Kız arkadaşı Vera Carlbom, yaşanan olayın bir bölümünü videoya çekerek sosyal medya üzerinden paylaştı. 

Müdahale sonrasında emniyete götürülen sanatçı daha sonra serbest bırakıldı. Polisin kimlik sorma zahmetine bile girmeden aniden kendisine saldırdığını aktaran sanatçı polislerden şikayetçi oldu. Sanatçı "neden dövüldüğümü, Märsta'ya neden götürüldüğümü ve gecenin bir yarısı serbest bırakıldığımı hâlâ bilmiyorum" dedi.

Vacation Forever sahne adıyla da bilinen 33 yaşındaki Zacharias Zachrisson, Pazar gecesi babasını Arlanda'dan alacaktı.

36 yaşındaki Lykke Li'nin de küçük kardeşi olan sanatçı, 22 yaşındaki kız arkadaşı oyuncu Vera Carlbom ile birlikte havaalanındaydı.

Tuvalete gittiğinde Zachrisson, "şüpheli göründüğünü" düşünen üç polis memuruyla karşılaştı.

Havalimanında aldığım tatlı ve meyve suyunu içmek için yere oturdum ve aynı zamanda telefonumla oynuyordum. Yaptığım başka hiçbir şey yok. Polis neden bana saldırdı, neden gözaltına aldı ve neden gece yarısına kadar gözaltında tuttuğunu anlamış değilim, açıklasınlar bende bileyim diye tepki gösterdi.

Edinilen bilgilere göre, havalimanına giderken kimlik kartını araçta bıraktığı için yanında olmadığı ancak kimlik numarasını verdiği halde polisin ilginç bir şekilde şiddet uyguladığı belirtildi.

Sosyal medyada paylaşılan video polisin büyük tepki görmesine neden oldu.