LAMIA Havayollarına ait Sao Paulo (Brezilya) - Medellin (Kolombiya) seferini yapan yolcu uçağı, bugün sabah saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle Kolombiya'da düştü.


DAĞLIK BİR BÖLGEDE DÜŞTÜ

Konuyla ilgili açıklama yapan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, "Bu büyük bir trajedi. Uçak, yerel saatle, gece yarısından kısa bir süre önce, dağlık bir bölgede düştü. Kazanın nedenine ilişkin net bir bilgi yok ancak Kolombiya'da son birkaç saat içinde şiddetli yağışlar ve fırtınalar yaşandı." ifadelerini kullandı.

FİNAL MAÇINA GİDİYORLARDI

Uçaktaki 72 yolcu ve 9 mürettebat arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. İki takım, Copa Sudamerica finalinde yarın karşı karşıya gelecekti.

75 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 6 KİŞİ KURTARILDI

Kaza bölgesinde herhangi bir hayat belirtisiyle karşılaşmadıklarını açıklayan güvenlik güçleri arama kurtarma çalışmalarının durdurulduğunu belirtti. Polis Müdürü Valle de Aburra, 5 kişinin kurtulduğu kazada uçaktaki 76 kişinin öldüğünü belirtti.

SADECE 3 FUTBOLCU KURTULDU

Kazadan kurtulanlar arasında Chapecoense takımından Alan Ruschel ve Jakson Follmann'ın olduğu açıklandı.

İlerleyen saatlerde Kolombiyalı yetkililer, kaza bölgesinde bir kişi daha sağ olarak bulunduğunu duyurdu. Kurtulan yolcunun Chapecoenseli Helio Zampier Neto olduğu açıklandı. 

Editör: İsveç Gündemi