banner114

Vizesiz Avrupa için meclis harekete geçiyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk vatandaşlarının Avrupa'ya vizesiz seyahat edebilmesi için meclise bir paket sunulacağını açıkladı.

Vizesiz Avrupa için meclis harekete geçiyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk vatandaşlarının Avrupa'ya vizesiz seyahat edebilmesi için gereken reformlarla ilgili yasa tasarılarını meclise bir paket halinde getireceklerini söyledi.

"İLİŞKİLERİN BELLİ BİR RİTM ÜZERİNDE YÜRÜMESİNİ SAĞLIYOR"

Brüksel'deki AB Zirvesi öncesinde 10 Avrupa ülkesinin lideri ile mülteci meselesini ele alan Davutoğlu, "Bu düzenli görüşmeler Türkiye-AB ilişkilerinin belli bir ritim üzerinde ilerlemesine büyük katkı sağlıyor." dedi.


MÜLTECİLER İÇİN 'ORTAK ÇALIŞMA GRUBU' DEVREYE GİRECEK

Mültecilerle ilgili Türkiye ve AB arasında imzalanan eylem planı çerçevesinde Ocak ayında bir 'ortak çalışma grubu'nun devreye gireceğini ifade eden Ahmet Davutoğlu, 22 Ocak'ta Almanya-Türkiye Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ise 27 Ocak'ta yapılacağını aktardı.

KOMŞULAR ÜÇLÜ ZİRVE GERÇEKLEŞTİRECEK

Davutoğlu, Şubat ayında Yunanistan'la İzmir'de, Nisan'da ise Bulgaristan'la aynı toplantıları yapacaklarını dile getirdi. Davutoğlu ayrıca Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan üçlü toplantısını da yapacakları bilgisini verdi. Başbakan Davutoğlu, 18 Şubat'ta yapılacak AB Zirvesi öncesinde de bugün yaptıkları gibi 'fikirdaş' ülkelerle mülteciler meselesini yeniden ele alacaklarını ifade etti.

"VİZE MUAFİYETİ SÜRECİ HIZLANACAK"

Davutoğlu, Avrupa'ya vizesiz seyahat için gereken reformlarla ilgili yasa tasarılarını meclise bir paket halinde getireceklerini söyleyerek,"Böylece hem vize muafiyeti süreci hızlanmış olacak hem de AB ile yürüttüğümüz bu ivme sürdürülmüş olacak." dedi.

İKİ FASIL İÇİN YARGI REFORMU YAPILACAK

Davutoğlu, AB ile müzakerelerde 23 ve 24. Fasılların önünü açmak için de yargı reformu yapacaklarını söyledi.

"İLİŞKİLERDE EN SOMUT NETİCELERİN ALINDIĞI SÜREÇTEYİZ"

AB ile ilişkilerde son 14 yılın en yoğun görüşmelerinin yapıldığı ve en somut neticelerinin alındığı bir süreçten geçtiklerini ifade eden Ahmet Davutoğlu, "Bütün liderler Türkiye'nin önemini ve bu hükümetle beraber aldığımız bu inisiyatifler konusunda son derece güçlü ifadelerle destek verdiler. Ümit ederiz bu süreç, bu tempoda devam eder." dedi.

Kaynak: Haberler
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
sevim
sevim - 5 yıl Önce

vizesiz avrupa onların işine gelecek. kendi kızlarını bizim erkeklerimize vermek için. erkekler gidecek onların kızlarıyla tanışacak. onlar kendi erkeklerini bizim kızlara veriyorlar mı.. onların erkekleri bizim kızlara koca oluyor mu... bir de Türkiye ye gelip erkeklerimizi çalıyorlar. her yerde de ayrımcılık yapıyor kendilerini bir tek bir şey sanıp destek birlik oluyorlar. ülkelerinde dışlıyorlar.ayırımcılar...

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6