banner198

Türklere vizesiz Avrupa için tarih verdi

Mevlüt Çavuşoğlu, AB ile vizelerin 2 yıl içinde kalkacağını söyledi.

Türklere  vizesiz Avrupa için tarih verdi
 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu,  bir derneğin organizasyonuna katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ülkenin istikrarının, güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu anlatan Çavuşoğlu, terörün her türlüsünü lanetlediklerini, terörün ırkının, cinsinin laik veya radikalinin olmadığını, terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

MÜLTECİLER KONUSU

Türkiye’nin bir ateş çemberi içinde olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Kim yaparsa yapsın teröre karşı mücadeleyi sürdürmek gerekiyor. Türkiye bir ateş çemberi içindedir. Türkiye bu ateş çemberi içinde istikrarını sürdürüyor. Türkiye’de şu an 2 milyondan fazla mülteci var. Avrupa’ya 150 bin mülteci gitti diye Avrupa karıştı" dedi.

"2 YIL İÇİNDE AB İLE VİZELER KALKACAK"

Son yıllarda dünyada yaşanan ekonomik krizlere rağmen Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri haline geldiğine dikkat çeken Çavuşoğlu, "Türkiye, Dünyanın 17’nci, Avrupa’nın ise 6’ncı büyük ekonomisidir. BM’de 195 ülke var. 195 ülkede Türk malları bulunuyor. 70’den fazla ülkeye vatandaşlarımız vizesiz girebiliyor. AB ile de vize konusunda anlaşmalar yapıldı. 2 yıl içinde AB ile vizeler kalkacak. Türk vatandaşları İngiltere ve İzlanda hariç, çünkü onlar Schengen üyesi değil. Bütün Avrupa ülkelerinde rahatça dolaşabilecekler’’ diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Okan
Okan - 8 yıl Önce

İki AB üyesi devletler (İrlanda ve Birleşik Krallık) istisna olarak kendi istekleri ile Schengen Alanına katılmak istememişlerdir.

Izlanda 25 Mart 2001 de Schengen Alanina girmistir!!!

Izlanda Schengen alanindadir , fakat AB sinirlari icinde degildir. Haberinizde ki yanlisi duzeltmenizi tavsiye ederim.

SIRADAKİ HABER

banner6