banner114

Türkiye'ye yaz tatiline gideceklere karantina uygulanmayacak

banner54

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Türkiye’de izinin mümkün olup olmayacağı merek edilirken, Haziran ayından sonra uçuşlar başladıktan sonra, ülkeye gelenler için 14 gün karantina uygulamasının olmayacağı ortaya çıktı.

Türkiye'ye yaz tatiline gideceklere karantina uygulanmayacak

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Ersoy bugün Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök’e yaptığı açıklamaya göre bu yıl Türkiye ile yurt dışı uçuşlarının başlayacağı Haziran ayından sonra ülkeye gelenlere karantina yerine hızlı korona testi uygulanacak. Testi negatif çıkanların ise evlerine gitmesine müsaade edilecek.

Türkiye’de 14 gün karantina uygulanmayacak

Ersoy’un öne çıkan açıklamaları ise şu şekilde: “Sağlık Bakanlığı, haziran ayı başında Antalya’dan başlamak üzere bütün havalimanlarında, Kapıkule ve İpsala’da korona test istasyonları kuracak ve gelen her yolcuya test uygulanacak. Sonucu 5-6 saat içinde alınacak.

Gelen yolcunun Türkiye’deki adresi belli olduğu için gerektiğinde anında müdahale de edilebileceği vurguyalan Ersoy, Ayrıca testlerin pasaporttan geçişten önce uygulanacak. En fazla 2-3 dakika sürecek ve yığılmalara yol açmayacak.”

Türkiye’deki adresi belli olduğu için gerektiğinde anında müdahale de edilebileceği vurgulayan Ersoy, Ayrıca testlerin pasaporttan geçişten önce uygulanacak. En fazla 2-3 dakika sürecek ve yığılmalara yol açmayacak.”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 21:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HACI
HACI - 12 ay Önce

Şimdilik bu haber kesin değil. Bilim kurulunun vereceği karara bağlı. Birde gidişata göre karantina uygulanıp uygulanmayacağı belirlenecek. Sadece katkı amacıyla yazdım.

Kavur ailesi
Kavur ailesi - 12 ay Önce

Yees , nu coop guzel bi haber atilla bey.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6