banner198

Türkiye sokak köpeklerinin saldırdığı çocukları konuşuyor! Asiye yoğun bakımdan çıktı

Son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanından başı boş köpeklerin saldırıları gündeme geliyor. Türkiye’de kısa bir süre içerisinde 20 çocuk belediyelerin önlem almadığı sokak köpeklerinin saldırısına uğradı.

Türkiye sokak köpeklerinin saldırdığı çocukları konuşuyor! Asiye yoğun bakımdan çıktı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, sitesinin basketbol sahasında oyun oynayan 4 yaşındaki Asiye Ateş isimli kız çocuğu, iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan minik Asiye’nin tedavisi devam ediyor.

İki “pitbull”un saldırısında ağır yaralanınca kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından özel hastaneye sevk edilen Ateş’in tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilmesi için Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

ASİYE, ANTALYA’DA TEDAVİ GÖRECEK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ilk rahim naklini, Türkiye’nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek, tedavinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yapılmasını istedi. Bunun üzerine minik Asiye için hastanede gerekli hazırlıklar yapıldı.

ÇOCUKLAR SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRISINA UĞRADI

Kastamonu’da 8 yaşındaki Şevket Pideci, arkadaşlarıyla birlikte köy meydanında oyun oynadığı sırada komşusunun köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğin saldırısıyla kafatasında, sağ gözünde, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler ve yarıklar oluşan küçük çocuk, birlikte oyun oynadığı çocukların haber vermesiyle ölümden kurtuldu.

Kastamonu’da arkadaşlarıyla oyun oynayan yaşındaki Mert Furkan, evinin önünde başı boş gezen sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Başında, dudağında, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler oluşan küçük çocuk ölümden döndü.

Adana’nın Seyhan ilçesinde kaldırımda bisiklet süren 13 yaşındaki çocuk, sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğramaktan kurtulmak için yola fırladı. Otomobilin çarpması ile ağır yaralanan çocuk, hayatını kaybetti.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Enes Koca, sokak köpeklerinin hedefi oldu. Koca, önüne çıkan 10 sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralandı.

Balıkesir’de 8 yaşındaki Reyyan Bozdağ, annesi ve ablalarıyla dedesinin evine gittiği sırada, bir köpek tarafından saldırıya uğradı. Pitbull cinsi köpek tarafından ısırılması sonucu sırtında, kollarında yaralar oluşan, sol kulağında yarık oluşan çocuk, yakınlarının müdahalesiyle kurtarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzücü bir olay
Üzücü bir olay - 2 yıl Önce

Şifa versin Rabbim. Sadece pitbull Turkiye de yok. Isvec te de cok var evinde besleyen. Yan binamizda 2 tane besliyorlar ve disariya cikarttiklarinda ise agizlarinda koruyucu kafes olmasi gerekliyken onlar dahi yok. Pitbul satislari yasaklanmali artik dunyada.

SIRADAKİ HABER

banner6