Türkiye koronavirüs vaka ve can kayıplarında kritik virajda

banner54

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter'dan paylaştı.

Türkiye koronavirüs vaka ve can kayıplarında kritik virajda

Bakan Koca, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter'dan paylaştı. Tabloya göre, son 24 saatte 1158 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 31 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 150 bin 593, can kaybı 4171 oldu.  

BAKAN'DAN EVDE KAL UYARISI

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Yoğun bakıma ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Vaka sayısı öngörülebilir düzeyde seyrediyor. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın evde kalalım" dedi.


Türkiye'deki tedavi görüp iyileşen hasta sayısıyla toplam vaka arasındaki makas her geçen gün daralırken, can kayıplarında da ciddi bir düşüş yaşandığı göze çarparken, tatil ve haftasonu günlerinde sokağa çıkma kısıtlamalarının bunda önemli payı olduğu görülüyor. Bayramda da 81 ilde dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının geldiği Türkiye'de vaka sayılarının iyice düşmesi bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6