Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasından acı haber: 24 ölü

Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasından son dakika acı haber! Edirne'nin Uzunköprü ilçesi ile İstanbul Halkalı seferini yapan yapan yolcu treninin 5 vagonu, Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi'nde raydan çıkarak devrildi. Sabaha kadar sürdürülen arama- kurtarma çalışmalarının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, üzücü olayda 24 kişinin öldüğünü açıkladı. Yaralanan 318 kişiden 194'ünün ayakta tedavi edildiğini, 124'ünün ise çeşitli hastanelerde tedavisinin sürdüğü bildirildi. İşte tren kazasından son dakika gelişmeler...

Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasından acı haber: 24 ölü

Dün akşam saatlerinde Türkiye'yi yasa boğan haber geldi. 360 yolcu taşıyan tren Tekirdağ'ın Çorlu ile Muratlı ilçeleri arasında yer alan Sarılar Mahallesi'nde raydan çıkarak devrildi. 

Kaza haberi alınır alınmaz sağlık ekipleri ve arama ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgeye karadan ulaşımın zor olmasına rağmen sağlık ekipleri kısa sürede ulaştı.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da süratle bölgeye geldi.

Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında ilk olarak 10 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Sabaha kadar çalışmalar aralıksız sürdü. RTÜK olayla ilgili geçici yayın yasağı getirdi. Sabahın ilk ışıkları ile enkaz kaldırma çalışmaları sona erdi. 


Akdağ, Demircan ve Arslan olayla ilgili bilgilendirme yapmak için sabah 07.00'da kameralar karşısına geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6