TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Danimarka’da Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ordu'da STK temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Kurtulmuş yaptığı açıklamada Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı ile ilgili “Bu suça ortak olanlar kendi sonlarını da hazırladıklarının farkında değiller” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Danimarka’da Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki göstererek, “Dünyada hiçbir kimsenin herhangi bir din mensubunu kutsalına hakaret etmesi asla kabul edilemez. Kim hangi din ve inanç mensubunun hangi kutsalına hakaret ediyorsa bu doğrudan doğruya insanlık suçudur. Bu suça ortak olanlar, bu suçu seyredenler, İslam düşmanlığının Avrupa’da yeni bir siyasi dalga olarak yükselmesine seyirci kalanlar aslında kendi sonlarını da hazırladıklarının farkında değillerdir” dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu’da ‘Sivil Toplum Kuruluşları ve İş İnsanları Buluşması’na katıldı. Bir otelde düzenlenen programda konuşan Numan Kurtulmuş, İsveç’in ardından Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi. Dünyanın birçok yerinde İslam düşmanlığının maksimum seviyeye çıktığını belirten Kurtulmuş, “Avrupa’da Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in yakılması, ayaklar altına alınması hadisesi ile karşılaşıldı. Bu tür hadiselerin Kur’an-ı Kerim’in yakılması meselesinin, bu gösterilerin çoğunun Türk Büyükelçiliği karşısında yapılmış olması da tesadüf değildir. Bu anlamda maalesef Avrupa’da, dünyanın birçok yerinde, Batı dünyasında özellikle İslam düşmanlığının artık maksimum seviyeye yükseldiğini biliyoruz ve maalesef ağızlarını açtıklarında demokrasiden bahsedenler, hak ve özgürlüklerden bahsedenler yaklaşık 2 milyar Müslümanın en temel haklarından birisi olan kendi inançlarına saygı duyulması hakkını da es geçmektedirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Danimarka Dan
Deniz Danimarka Dan - 5 ay Önce

Ortadogu da Hiristiyan birakmadilar.Turkiye de nerde Ermeniler Rumlar Asuriler Hiristiyan Kurdler vs vs vs

Deniz Danimarka Dan
Deniz Danimarka Dan - 5 ay Önce

Sayin editør yorumlarimi yayinlamayan zihniyeti nefret kiniyorum

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6