Şahin'le Türkiye'den İsveç ve Finlandiya'yı geçerek Kuzey Kutbu'na gitti

Şevket Sahtiyan isimli vatandaş ‘Şahin’ sevgisini bir üst seviyeye çıkardı. Çok sevdiği ve ilk arabası olan Tofaş Şahin aracı ile yolculuğa çıkan Sahtiyan 20 Avrupa şehrini geçerek Kuzey Kutbu’na gitti. 21 gün süren yolculukta Sahtiyan 35 bin TL yakıt yakarken macera dolu hikayesini duyanlar kulaklarına inanamadı.

Şahin'le Türkiye'den İsveç ve Finlandiya'yı geçerek Kuzey Kutbu'na gitti

Tofaş Şahin tutkusu sınır tanımıyor. Doğan görünümlü Tofaş Şahin ile yolculuk yapan Türk gencin hikayesini duyanlar kulaklarına inanamadı. İstanbul’dan yola çıkan Şevket Sahtiyan 20 Avrupa şehri gezerek Kuzey Kutbu’na ulaştı. Nordkapp giden genç çılgın sürücü yolculuğa başladığı İstanbul’a 21 gün sonra geri döndü.

14 bin kilometre yaparak 13-14 gününü fiziksel olarak yolda geçiren Şevket Sahtiyan, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi yaptı. Eski arabalara meraklı olan ve ilk arabası olan Şahin’i 10 yıl önce 18 yaşında iken kavuştuğunu belirten Sahtiyan, İtalya’ya kasım ayında ticari fuarı gittiğini söyledi. Sahtiyan, kardeşine “gidelim mi beyaz gelinle?” diyerek Almanya'ya doğru yola çıktıklarını söylerken Zürih'teyken dağları karda çıkınca “Tofaş ile buraya kadar gelmişiz. Buradan yukarıya doğru kuzeye dümdüz yardır.” diyerek Norveç'e gitmeye karar verdiğini açıkladı.

35 BİN TL’LİK BENZİN YAKTI

Yolculuk boyunca 35 bin litrelik benzin yaktığını söyleyen Sahtiyan, arabanın çok benzin yaktığından dem vurdu. İskandinav ülkelerini geçtiği sırada arabanın adeta buz kütlesine dönüştüğünü belirten Sahtiyan, çamurluğunun içi kar buz oldu olduğunu ve o sesin rahatsız ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6