Özgecan'ın katiliyle ilgili bir şok daha

Özgecan Aslan'ı vahşice katleden caninin kullandığı minibüste başka öğrencileri de taciz ettiği iddia edildi. Mersin-Adana çevre yolunda kullanılan TOK minibüslerinde daha önce de birçok kez yolcuların ve şoförlerin tacizine uğradıklarını anlatan öğrenciler, "Biz o zaman gerektiği kadar sesimizi çıkarsaydık belki bugün Özgecan yaşıyor olurdu" dedi.

Özgecan'ın katiliyle ilgili bir şok daha
 
Özgecan’ın okul arkadaşları, servislerin yetersiz kaldığını, mecburen kullandıkları minibüslerde tacize uğradıklarını söyledi. Öğrencilerden A.G, Özgecan’ın katil zanlısı şoförün daha önce kendisini de taciz ettiğini söyledi.

Özel Çağ Üniversitesi kampüsü, Mersin-Adana çevre yolunda. Üniversitenin sabah 07.30, öğlen 13.30 ve akşam 16.30’da farklı güzergahlarda ücretsiz servis araçları var. Ancak bu servisleri kaçıran ya da ders saatleri uymayan öğrenciler mecburen TOK minübüslerini kullanmak zorunda. Geçen hafta öldürülen Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Pskiloji Bölümü öğrencisi Özgecan Aslan da bu minibüslerden biriyle evine dönüyordu. Özgecan'ın katil zanlısının bu minibüslerden birinin şoförü çıkmasının ardından arkadaşları, zaten korku içinde kullandıkları bu araçlara artık binmek istemiyor.

Seslerini duyurmak için Çarşamba günü üniversite önünde büyük bir eyleme hazırlandıklarını belirten öğrencilerden A.G, Özgecan’ı şahsen tanımadığını, ancak okulda birkaç kez gördüğünü hatırladığını söyledi:

“Ölümünü duyduğumda kafamı ellerimin arasına alıp tek suçumuz kadın doğmak mı diye düşündüm. Annesinin dediği gibi Özgecanın tek suçu otobüse mi binmesiydi. Hepimiz aynı durumu yaşadık ve bizim başımıza da aynı şey gelebilirdi. Herkesin elini vicdanına koymasını istiyorum. Herkesin birşeylerin sorumluluğunu almasını bekliyorum. Bu bir katliam ama ilk değil. Türkiye'de her gün onlarca kadın tecavüze uğruyor, katlediliyor"

Para verirken elimi tutmuştu

TOK minibüslerini sürekli kullandığını belirten A.G, “Ben bu katili 10-15 defa gördüm ve onun arabasına bindim, onun tarafından tacize de uğradım zaten. Para verirken elimi tutmuştu ve ben hemen çekmiştim ve arabadan inmiştim. Suratını da kendisini de çok net hatırlıyorum. Bir gün bu adamın böyle birşey yapacağını bekliyordum ben. Çarşamba günü amacımız sesimizi daha fazla duyurmak” dedi.
A.G, tacize uğradığını kimseye söyleyemediğini de belirterek, “Kime gidip kime anlatacak kime inandıracaksın yani. Sadece okul yönetimine defalarca servislerin yetersizliğini anlatmaya çalıştım o kadar” diye konuştu.

'Özgecan’ın öldürülmesinde bizim de suçumuz var'

Vatan'a konuşan Psikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Yekta Karabulut da “Biz de zamanında TOK dolmuşlarında tacize uğradık. Yolcuların tacizine uğradık. Biz o zaman gerektiği kadar sesimizi çıkarsaydık belki bugün Özgecan yaşıyor olurdu. Bizim de bu ölümde kahabatimiz var. Çarşamba günü bir an önce bu sorunun çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6