banner180

Özgecan Aslan'ın katiline hadım mı idam mı?

Özgecan Aslan 'ı tecavüz edemediği için öldüren katil zanlısı Suphi Altındöken hadım edilsin mi? Özgecan Aslan cinayetiyle Türkiye hadım ve idam cezasını tartışıyor.

Özgecan Aslan'ın katiline hadım mı idam mı?
 Özgecan Aslan 'ı tecavüze direndiği için öldüren Suphi Altındöken Türkiye'nin gündemine idam cezası ile hadımı yeniden soktu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bakanlığı döneminde hadım için çalışma yapıldığını ve bunun yeniden gündeme alınmasını istedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise 'vahşi cinayetler için' idam cezasının geri getirilebileceğini ve bunun yeni anayasada yer alabileceğini duyurdu.

PEKİ SİZ NE DİYORSUNUZ?
HADIM CEZASI MI UYGULANSIN? YOKSA İDAM CEZASI GERİ Mİ GETİRİLSİN?
BU KONUYU KAMUOYU TARTIŞMASINA AÇIYORUZ.
TWITTERDAKİ HAGTAG BAŞLIĞI : #hadımmıidammı
YORUMLARINIZLA TARTIŞMAYA KATILIN


HADIM NASIL YAPILIYOR?
Eski dönemlerde hadım cezası 'penisin kesilmesi ya da testislerin burulması' yöntemiyle yapılıyordu. Çağımızda ise kimyasal hadım uygulanıyor. Kimyasal hadımda birtakım hormonlar, hadım edilecek erkeğe kolundan periyodik olarak enjekte ediliyor ve bu yolla, süreç içerisinde cinsel dürtüleri giderek azaltılıyor.

HADIM HANGİ ÜLKELERDE UYGULANIYOR?
Hadım cezası Amerika 'da 8 eyalette zorunlu olmak üzere 16 eyalette uygulanıyor. Avrupa ülkelerinde hadım cezası gündemde ancak henüz bunu yasalaştıran olmadı. Çek Cumhuriyeti 'nde ise hadım işlemi ameliyatla yapılıyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Görkem Çağlar
Görkem Çağlar - 8 yıl Önce

hadım

Görkem Çağlar
Görkem Çağlar - 8 yıl Önce

ilk önce hadım sonra idam

muhamet tugay
muhamet tugay - 8 yıl Önce

İdam

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6