NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya için Türkiye'ye gidiyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Stoltenberg, "İsveç ve Finlandiya'nın katılım sürecini Erdoğan'la görüşmek üzere yakın bir zamanda Türkiye'yi ziyaret edeceğim" dedi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya için Türkiye'ye gidiyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in nükleer tehdinin "tehlikeli, pervasız ve sorumsuz" olduğunu yineledi.

Stoltenberg, ayrıca Rusya'nın "Ukrayna'nın kendi topraklarında radyolojik kirli bomba kullanmaya hazırlandığını" iddia ederek dezenformasyon oluşturduğunu söyledi.

Syoltenberg, "NATO müttefikleri, açıkça yanlış olan bu iddiayı reddediyor. Rusya, kendilerinin yapmak istedikleri şeyler için sık sık başkalarını suçluyor" diye konuştu.


RUSYA'NIN NÜKLEER FALİYETLERİ ÇOK YAKINDAN İZLENİYOR

Stoltenberg ayrıca NATO'nun "Rusya'nın nükleer duruşunda herhangi bir değişiklik görmediğini" ve bunun çok yakından izlendiğini aktardı.

Diğer taraftan NATO Genel Sekreteri, Rusya'nın savaş çabalarına destek sağladığını söyleyerek İran'a yönelik uluslararası yaptırımları memnuniyetle karşıladı.

Stoltenberg son olarak, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılım sürecini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek üzere yakın bir zamanda Türkiye'yi ziyaret edeceğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6