banner180

Kapıkule’den 260 binden fazla gurbetçi Türkiye’ye giriş yaptı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin yaz tatillerini ve Kurban Bayramı’nı memleketlerinde geçirmek için çıktıkları yolculuklarında, Kapıkule’den 25 Haziran’dan bu yana 260 bin gurbetçi, ülkeye giriş yaptı.

Kapıkule’den 260 binden fazla gurbetçi Türkiye’ye giriş yaptı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin yaz izinlerini geçirmek üzere Türkiye’ye gidişleri sürüyor. Kapıkule Sınır Kapısı’ndan ülkeye araçlarıyla giriş yapan gurbetçiler, yaz tatillerini Kurban Bayramı ile birleştirdi. Gurbetçilerin gelişleri nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda da tüm hazırlıklar tamamlandı.

Ek personel takviyesi yapılan Kapıkule’de işlemler hızlıca gerçekleştiriliyor. Kapıkule’den 25 Haziran’dan bu yana 260 binden fazla gurbetçinin giriş yaptığı belirtildi. Almanya’nın başkenti Berlin’den yola çıkan Dündar, 6 hafta boyunca hem Kurban Bayramı’nı kutlayacaklarını hem de tatil yapacaklarını belirterek, “Yolculuk gayet güzel geçti. Hiç anlatıldığı gibi kötü değildi.

Yollar boştu. Sadece sınırlarda biraz bekledik, o da normal. Samsun’a gidiyoruz. Sonra gezeceğiz. 6 haftalığına geldik. Tatil beldelerine de gitmeyi düşünüyoruz. Önce memleketimize varalım, önümüzde Kurban Bayramı var. Vatanımıza geldik ya başka bir şey istemiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6