İsveçli yetkili Türkiye'deki sığınmacıların bakımına hayran kaldı

Nüfusundan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan Kilis'e gelen İsveç ve Malezyalı gönüllüler, Türk Kızılayının savaş mağduru Suriyelilere yönelik çalışmalarına eşlik etti. İsveç Kızılhaç Çocuk Koruma Sorumlusu Elin Palmstierna ise kardeş organizasyon Türk Kızılayının hizmetlerinden çok etkilendiğini kaydetti.

İsveçli yetkili Türkiye'deki sığınmacıların bakımına hayran kaldı
Türk Kızılayının İsveç ve Malezyalı gönüllüleri, nüfusundan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan Kilis'te savaş mağduru Suriyelilere yönelik çalışmalara katıldı.

Ülkelerinde iç savaşın başladığı ilk günden bu yana Suriyelileri yalnız bırakmayan Türkiye, sığınmacılara her türlü desteği veriyor. Sivil toplum kuruluşları, "ensar-muhacir" anlayışından hareketle sığınmacılara yardımda bulunuyor.

"Faaliyetler diğer ülkelere örnek olmalı"

İsveç Kızılhaç Çocuk Koruma Sorumlusu Elin Palmstierna AA'ya yaptığı açıklamada, kardeş organizasyon Türk Kızılayının hizmetlerinden çok etkilendiğini kaydederek, "Burada yapılan hizmetler, aklımda olanlardan daha iyi. Yeni şeyler öğrendim. Stres sonrası travma bozukluğu üzerine çalışıyorum. Türkiye'de çok fazla deneyimin olduğunu bildiğim için gelip gözlem yapmak, buradaki bilgileri öğrenmek istedim." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6