banner146

İsveç'ten giden uçakta karantinaya alınanlar yurttan ayrıldı

banner54

İsveç ve İsviçre'den yurda getirilen ve Bursa'da karantinaya alınan 437 Türk vatandaşı, 14 günlük karantina sürecinin ardından yurtlardan tahliye edilerek otobüslerle memleketlerine gönderildi.

İsveç'ten giden uçakta karantinaya alınanlar yurttan ayrıldı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti, yurt dışında bulunan vatandaşları ülkeye döndürmek için adeta seferberlik ilan etmişti.

Dünyanın her yerine özel uçaklar kaldırılmasının ardından, Türkiye'ye dönmek isteyen bütün vatandaşlar önce İstanbul'a, daha sonra da 14 günlük karantina sürecini geçirecekleri farklı illerdeki öğrenci yurtlarına alınmıştı. Bu kapsamda İsveç ve İsviçre'den toplam 439 Türk vatandaşı önce İstanbul'a özel uçakla getirildikten sonra otobüslerle Bursa'ya getirildi.

Bursa'da karantina yurdu olarak boşaltılan Emir Sultan Öğrenci Yurdu'nda 14 gün boyunca karantina altına alınan vatandaşlar, yapılan testlerin ardından tahliye edilmeye başlandı. Tek tek yurttan çıkış yaptırılan ve karantina süreleri bitmelerine rağmen sosyal mesafe kurallarına uydukları görülen vatandaşlar, valizlerini otobüslere yükledi. Tüm hazırlıkların ardından karantina sürecindeki vatandaşları evlerine ulaştırmak için otobüsler hareket etti. İstanbul ve Ankara'ya gitmek üzere hareket eden otobüsler, polis eskortuyla birlikte yurttan ayrıldı.

THY'nın özel seferi ile İsveç'ten giden yaklaşık 300 yolucu arasında bulunan Cebrail Taşkın, yurtta 5 yıldızlı otel konforunda ağırlandıklarını belirterek devlet yetkililerine teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6