banner180

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Bayrağını Yarıya İndirdi

Beyoğlu'ndaki İsveç Başkonsolosluğu, İstanbul ve Mardin'deki terör saldırıları nedeniyle Türkiye'nin acısını paylaşmak için bayrağını yarıya indirdi.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Bayrağını Yarıya İndirdi

İsveç Başkonsolosluğunun yanı sıra Hollanda, Almanya ve Fransa Başkonsolosluğu da İstanbul ve Mardin'deki terör saldırıları nedeniyle Türkiye'nin acısını paylaşmak için bayraklarını yarıya indirdi.

Hollanda Başkonsolosluk sözcüsü, bayrakların yarıya indirilme kararının bizzat Başkonsolos Schuddeboom tarafından verildiğini söyledi. Sözcü, büyük üzüntü duyduğunu, saldırıda ölenlere saygı amacıyla başkonsoloslukta asılı Hollanda bayrağını yarıya indirme kararı aldığını belirtti. Başkonsolosun kararı Ankara’daki Hollanda Büyükelçiliği’ne de bildirdiğini kaydeden sözcü, "Karar, dün İstanbul’da meydana gelen saldırının mağdurlarına saygımızı göstermek için alındı.” diye konuştu.

21 Kasım 2015 tarihinde Türkmen Dağı’ndaki Rus saldırılarını protesto eden bir grup, bayrakları karıştırınca yanlışlıkla Hollanda Başkonsolosluğuna yumurta fırlatmıştı. Olayın ardından Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, “Sık sık öfkeli protestocular bayrakları karıştırır” açıklamasını yapmıştı.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6