banner114

İstanbul'da 3 katı kaçak bina çöktü

İstanbul Kartal'da, 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, binanın 3 katının kaçak olduğunu belirtti.

İstanbul'da 3 katı kaçak bina çöktü

İstanbul Kartal'da, 8 katlı bir binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, enkazda aramalar yapıyor. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, 14 dairede kayıtlara göre 43 kişinin yaşadığı söyledi. İlk belirlemelere göre ise 2 kişi hayatını kaybetti, 7 kişinin de enkazdan yaralı olarak kurtarıldığı aktarıldı.

Kartal'da çöken binayla ilgili ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Adrese dayalı nüfus sisteminde buranın 14 daire ve 43 vatandaşın kayıtlı olduğunu Kaymakamımız arz etti" dedi.

"5 KAT İÇİN RUHSATI VAR, GERİ KALAN 3 KATI KAÇAK"

Yerlikaya, "Kartal Belediye Başkanı ve İmar Şube Müdürüyle de az önce görüştüm. Onlar bana belge de verdiler. Buranın 1992 yılından ruhsatlı olduğu, 5 katlıya ruhsat olduğunu ama daha sonra 3 kat kaçak yapıldığı ve iskansız olduğunu söylediler." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali kaya
Ali kaya - 1 yıl Önce

Bunlar daha turkiyenin guxel gunleri.
Ne yazikki göken binada ölen sayisi 17
Tum istanbul sehrini. 6 milyondan 15 milyona cikardiniz. Tum sehri beton yigini haline getirdiniz. Buyuk cok bina yapmak marifet degil. Duzeli sehir yapmak köyden kente göcu durdurmak gerekir.
Yoksa.?
Durmak yok yola devammi diyelim.?

SIRADAKİ HABER

banner6