İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi

banner54

İletişim Başkanlığı, "Süleyman Soylu’nun istifasına dair Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumuna ilişkin İletişim Başkanlığından birazdan bir açıklama yapılacaktır" açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi

Soylu'nun istifasına dair İletişim Başkanlığı'ndan yayınlanan açıklama şöyle:

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.


Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Sayin Suleyman Soylunun istifasinin kabul edilmemesini biz iswecteki Turkler olarak Sayin Cumhur Baskanimizdan Rica ediyoruz..Sayin Suleyman Soylu Gibi caliskan becerikli Asil bir icisleri bakani daha bulamayiz..Baskasinida istemiyoruz..Kalbimiz Turkiye icin atmakta ve Turkiyemizle Gurur duymaktayiz..Turkiyemiz ve halkimiz Allaha emanettir..Iswecten Dualarimiz sizinledir

SIRADAKİ HABER

banner6