HDP iddiasının ardından Murat Boz hem yalanladı hem de şok karar aldı

24 EKİM 2015 tarihinde Fryshuset-Stockholm'de konser verecek olan Murat BOZ HDP'ye "oy verdim" iddiası ile tepki çekmiş ve hemen açıklama yaparak ben böyle bir şey söylemedim beni hedef haline getirmeye çalışıyorlar demesine rağmen belli kesimler tarafından bilinçlice hedef haline getirildi.

HDP iddiasının ardından Murat Boz hem yalanladı hem de şok karar aldı

Sosyal medyada "HDP'ye oy verdim" açıklaması yaptığına yönelik paylaşımlar yüzünden zor günler geçiren Murat Boz'un, tepkilerden bunalınca bir süreliğine ABD'ye gitme kararı aldığı iddia edildi. Boz geçtiğimiz günlerde paylaşımların gerçek dışı olduğunu açıklamıştı.

Sosyal medyada "HDP'ye oy verdim" şeklinde paylaşım yaptığı iddiası yüzünden zor günler geçiren Murat Boz, bu tarz bir açıklama yapmadığını belirtse de baskılardan çok bunaldı.

Bir süre Türkiye'den ayrılma kararı alan şarkıcı ABD'ye gidecek. Sanatçı, 5 hafta New York'ta kalıp hem gündemden uzaklaşacak hem de kafa dinleyecek.

Öte yandan Boz'un, Burak Özçivit'le başrolü paylaştığı 'Kardeşim Benim' filminin çekimleri tamamlandı.

"Paylaşımlar gerçek dışı"

Murat Boz'un iddiaları yalanlayarak bir açıklama yayınlamıştı. İşte o yazı:

"Bir süredir Facebook, Twitter ve benzeri sosyal paylaşım sitelerinde yer alan, "HDP'ye oy verdim çünkü! TC bir diktatören kurtulsun istedim" ve benzeri içerikli paylaşımlar gerçek dışıdır. Bahsi geçen paylaşımlar, şahsımın bilgisi haricinde, internet ortamında elde edilmiş fotoğraflarımın montajlanması suretiyle meydana getirilmiştir.

Gerçeği yansıtmayan bu haberlere itibar edilmemesini; asılsız içeriklerde adı geçen Halkların Demokratik Partisi'nin sosyal medya birimi bu durumun gerçek olmadığını kamuoyuna duyurmuş ve bu duyuru tarafımca kendi twitter hesabımdan da paylaşılmıştır.

Bu doğrultuda yukarıda belirttiğim ve benzeri içerikli paylaşımların tamamıyla gerçek dışı olduğunu, bu ve benzeri paylaşımları yapan ve/veya yayan kişiler hakkında yasal yollara avukatım aracılığı ile başvurduğumu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım" notunu paylaştı."
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6