banner198

Gurbetçiye bedelli askerlik müjdesi, fiyat çok düşürülecek...

İki yıl önce dövizle askerlik bedelini 10 bin Euro'dan 6 bin Euro'ya indiren Hükümet, gurbetçiye yeni bir müjde vermeye hazırlanıyor.

Gurbetçiye bedelli askerlik müjdesi, fiyat çok düşürülecek...

 te iki yıl önce yaptığı indirimle leri sevindiren Hükümet, ikinci bir müjde vermeye hazırlanıyor. Varılan mutabakata göre yeni bedel 1000 Euro olacak. İktidara geldiği 2002 yılından bu yana askerlikte önemli düzenlemeleri hayata geçiren AK Parti hükümetleri, profesyonel ordu için de düğmeye basmıştı. Hükümetin askerlikte yaptığı düzenlemeler şu şekilde olmuştu:2003 yılında 18 ay olan askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 13 aya, 8 ay olan kısa dönem olan askerlik süresi ise 6 aya indirilmişti. Bu süre daha sonra da 3 ay daha kısaltılmış ve 2014 yılında 12 aya düşürülmüştü.

Bu süre içerisinde iki defa da  çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikten 69 bin kişi yararlanırken geçtiğimiz sene çıkarılan bedelli askerlik uygulamasından 203 bin kişi yararlanmıştı.Hükümet, gurbetçi vatandaşları da unutmadı. İki sene önce dövizle askerlik ücretini 10 bin Euro'dan 6 bin Euro'ya indiren Hükümet ikinci bir büyük indirim için harekete geçti. Dövizle askerliğin önümüzdeki dönemde 1000 Euro'ya indirilmesi planlanıyor.Profesyonel ordunun tam anlamıyla hizmete girmesiyle de askerlik sürelerindeki indirimin devam etmesi öngörülüyor. Askerlik sürenin kısa dönemde 4 ay, uzun dönemde 10 aya indirilmesini öngören çalışma, profesyonel askerliğe geçiş hedefiyle eş zamanlı olarak yürütülüyor.TÜRKİYE:GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 9 yıl Önce

VAllah cok seviniriz hic olma Genç lerimiz turk vatan dašlar olur

mahmut
mahmut - 9 yıl Önce

iyidir

Celal
Celal - 9 yıl Önce

Cok iyi olur 1000 euro

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6