banner180

Gurbetçinin Türkiye'de düşürdüğü parasını temizlikçi buldu

Toroslar Belediyesi personeli Tamer Taşsoy, parkta temizlik yaparken içinde 5 bin Euro (97 bin TL) ve 3 bin Türk Lirası olan cüzdan buldu, örnek davranış göstererek sahibine ulaştırdı.

Gurbetçinin Türkiye'de düşürdüğü parasını temizlikçi buldu

MERSİN’in merkez ilçesi Toroslar’da bulunan Mehmetçik Parkı’nda görevli Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Tamer Taşsoy (37), parkta temizlik yaparken bankın altında bir cüzdan buldu. Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarlığı’na geçerek muhtar Aziz Filiz’e ve amirlerine konuyla ilgili bilgi veren Taşsoy, içerisinde kimliklerle birlikte 5 bin Euro ve 3 bin Türk Lirası bulunan cüzdanı sahibi Erol Avcı’ya (61) ulaştırdı. Cüzdanın içerisindeki kart bilgilerinden cüzdan sahibi ile irtibata geçen Taşsoy, Mehmetçik Parkı’nda sahibine cüzdanını teslim etti. Almanya’dan emekli olan ve Mersin’e ev almak için giden Avcı, duyarlılığından dolayı belediye personeli Taşsoy’a ve böyle duyarlı bir personeli olduğu için Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

‘BİZ, BÜYÜK BİR AİLEYİZ’
Kaybettiği cüzdanın bulunmasından büyük mutluluk yaşadığını dile getiren Erol Avcı ise, “Aslen Niğdeliyim. Almanya’dan Mersin’e ev almak için geldim. Portakal Mahallesi’nde akrabalarımın yanında kalıyorum. Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’nde evlere bakıyordum. Dinlenmek için Mehmetçik Parkı’nda bir banka oturdum. Cüzdan, pantolonumdan düşmüş, haberim yoktu” dedi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da, “Biz, Toroslar’da büyük bir aileyiz. El ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Personelimiz Tamer Taşsoy örnek bir davranış sergiledi. Gurbetçi vatandaşımızın hayır duasını aldı. Belediyemizde böyle dürüst çalışanlarımızın olması bizim için onur ve mutluluk verici. Kendisini yürekten kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2022, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mutebet Saygıeder Jonsson
Mutebet Saygıeder Jonsson - 2 ay Önce

Ülkemizde pırıl pırıl insanlarımız çok var.benim başımada İstabul Kadıköy’de benzeri geldi. İki tane genç öğrenci kızımız moda parkında buldukları cüzdanımı karakola bıraktılar.Be kendileriyle karakol kanalıyla buluşup özel teşekkürümü belirtim.Bu temiz insanlar bizim geleceğimiz ve gururumuz.

SIRADAKİ HABER

banner6