Gurbetçiden çalınan altınları bulundu

banner54

Tatil için ailesiyle memleketi Gaziantep’e giden gurbetçinin çalınan altın ve dövizleri bulundu.

Gurbetçiden  çalınan altınları bulundu

FRANSA’nın Mulhouse kentinde yaşayan ve kısa bir süre önce ailesiyle memleketi Gaziantep’e giden Hurşit Ümit Güneş’in (24) İnönü Caddesi’ndeki bir dükkânda alışveriş yaptığı sırada altın ve dövizlerin bulunduğu çantanın otomobil içerisinden çalınmasına ilişkin polis ekipleri çalışma başlattı.

Olayın gerçekleştiği alandaki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, tespit ettiği zanlıyı yakaladı. Ekipler, zanlının çaldığı döviz ve altınları Güneş’e teslim etti.

Güneş, gazetecilere, yaklaşık 200 bin lira değerinde altın ve döviz bulunduğu çantanın 28 Ağustos’ta çalındığını söyledi. Emniyet ekiplerinin şüphelilerin yakalanması ve çantanın bulunması için gayret ettiğini belirten Güneş, “Emniyet’teki herkes ilgilendi, Hırsızlık Büro Amirliği’ne teşekkür ederim. Hırsızı bir an önce yakalandı. Belgelerim bulundu, Allah devletimizden, milletimizden bin defa razı olsun. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Şu an anavatanımızı bırakarak, gurbet ellere düşme zamanı. Çantanın bulunmasıyla mutlu olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6