Gurbetçi kızın son sözleri mezar taşına kazındı!

Hollanda'da geçen yıl doktorların 'Fişini çekeceğiz' diyerek ölüme terk etmesi üzerine Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye'ye getirilen 25 yaşındaki Dilara Şahin, 8,5 ay boyunca Türk doktorlarının başarılı tedavisiyle yeniden hayata tutunurken lösemiye yenildi. Dilara’nın “ "Allah devletimize zeval vermesin" sözleri mezar taşına yazıldı..

Gurbetçi kızın  son sözleri mezar taşına kazındı!

Hollanda'da yaşayan Şahin ailesinin lösemi hastası olan kızları 25 yaşındaki Dilara Şahin, tedavi gördüğü hastanede komadayken doktorlar yaşam destek ünitesi fişini çekme kararı verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Dilara ambulans uçakla İstanbul'a getirildi. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındıktan sonra tekrar ayağa kalkan, konuşmaya başlayan Dilara 15 Ekim'de hayatını kaybetti.

SON SÖZLERİ MEZAR TAŞINA KAZINDI

Baba Oğuz Şahin, kızının ölmeden önceki son sözlerinin vasiyet gibi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Kızımın son sözleri, 'Baba, sakın üzülmeyin. İnşallah bunu da atlatacağım. Olur da bana bir şey olursa, hakkınızı helal eyleyin. Sayın Cumhurbaşkanımıza da tüm yaptıkları için adıma teşekkür edin. Yüce Allah'ım onu bu devletin başından eksik etmesin. Allah devletimize zeval vermesin şeklinde oldu." Şahin ailesi, kızları Dilara'nın "Allah devletimize zeval vermesin" şeklindeki son sözlerini mezar taşına yazdırdı.

.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2022, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6