banner198

Burger King'de dayak yiyen Suriyeli çocuk konuştu

Burger King'de bir müşteriden artan patates ve kola için dövülen Suriyeli Halil, yaşananları anlattı.

Burger King'de dayak yiyen Suriyeli çocuk konuştu
Şirinevler Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı bir müşteriden artan patates ve kola için restoran müdürün tarafından dövülen 11 yaşındaki Suriyeli Halil’in hikayesi yürekleri dağladı. Halil’in sosyal medyaya yansıyan fotoğrafları kısa sürede gündem yaratarak tepki toplamış, Burger King şiddet uygulayan çalışanının işine son vermişti.
 
 
İKİ YIL ÖNCE AİLESİYLE GELDİ

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 2 yıl önce Türkiye’ye gelen binlerce Suriyeli’den biri olan Halil, gün boyu sokaklarda dilenerek karnını doyurmaya çalışıyor. Ailesiyle Halep’ten Yenibosna’ya gelen ve burada yaşayan Halil’in 28 yaşındaki annesi konfeksiyon işinde çalışırken, 33 yaşındaki babası ise sokakta karton topluyor. Küçük çocuk, 13 ve 10 yaşındaki 2 kardeşiyle bütün gün İstanbul sokaklarında dolaşarak vatandaşlardan yemek ve para istediğini anlattı.

"PATATESLERİ AÇ OLDUĞUM İÇİN ALDIM"

Olayın olduğu gün patatesleri aç olduğu için almak istediğini söyleyen Halil, kendisine şiddet uygulayan müdürün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini anlattı.

"MÜDÜR HALİL'İN BABASINA PARA VERDİ" İDDİASI

Ayrıca iddiaya göre, Burger King şubesi müdürü, Halil’in şiddet görmesinin ardından babasına 100 lira vermek istedi ancak baba parayı kabul etmeyerek müdürün yüzüne fırlattı.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6