banner198

Bu çocuğun tedavisi için para gerekiyor

Suriye’de yaşanan savaşta evlerine bomba düşmesi sonucu vücudunda ciddi yanıklar oluşan minik Evin’in tedavisi için 15 bin TL gerekiyor.

Bu çocuğun tedavisi için para gerekiyor
Suriye’de yaşanan ve 3 yıldır devam eden savaşın izleri, minik Evin’in yüzünde kendini daha da derinden hissettiriyor. Yaşanan savaş sırasında Kamışlo’daki bir evin bahçesine düşen bomba, 5 yaşındaki Evin’in vücudunda ciddi yanıkların oluşmasına neden oldu.

BABA 15 BİN TL'Yİ BULAMADI
Savaşta evlerini kaybeden ve küçük kızlarının vücudunda yanıklar oluşan 9 kişilik Hacı İbrahim ailesi, yaşadıkları acı olaydan sonra sınırı geçerek Türkiye’ye giriş yapıp Batman’a yerleşti. Küçük kızlarını Gaziantep, Ankara ve Malatya’daki hastanelere götüren baba Rezan Hacı İbrahim, tedavi için istenen 15 bin TL’yi karşılayamadığı için kızı Evin’i tedavi ettiremedi.

7 çocuğu ve eşi ile birlikte Batman’a gelen baba Rezan Hacı İbrahim, kapı kapı dolaşarak kızının tedavi masrafları için hayırseverlerden yardım istiyor.

SAVAŞIN ETKİSİNİ ÜZERİMİZDEN ATAMADIK
Evine düşen bombadan dolayı kızının yüzünde ciddi yanıklar oluştuğunu ve savaşın etkisini üzerinden atamadıklarını anlatan baba Rezan Hacı İbrahim “Bundan 1 yıl önce Suriye’de yaşanan savaşta evimize bomba düştü. Bombada küçük çocuğum evin bahçesinde oynarken vücuduna isabet etti. Çocuğumun yüzünde yanıklar oluştu. Aynaya dahi bakamıyor, kendisinden korkuyor. Kardeşleri de olaydan çok etkilendi. Çocuğum, olaydan sonra içine kapanık hale gelmeye başladı. Onun için endişeleniyorum. Başka şehirlerde hastanelere götürdüm ama parasızlıktan dolayı çocuğumu tedavi etmediler. Ameliyat olması gerekiyor. 15 bin TL masraf istendi. Allah rızası için yardım edin”ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6