Böyle vicdansız anne görülmedi!

Hastaneye "yüksekten düştü" diye getirdiği 1 yaşındaki kızını hastane odasının tuvaletinde boğmaya çalışırken yakalanan bir bankada müfettiş olarak çalışan Ö.A. tutuklandı.

Böyle vicdansız anne görülmedi!

Sarıyer'de 8 Nisan tarihinde 1 yaşındaki kızı Mira'yı acil olarak hastaneye getiren Ö.A. kızının yanlışlıkla balkondan düştüğünü söyledi. Ağır yaralı olarak getirildiği hastanede yoğun bakıma alınan daha sonra odaya çıkarılan bebeğin tedavisine devam edilirken anne Ö.A. ve annesi S.K. refakatçi olarak kalmaya başladı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre bir süre odadan ayrılan S.K. geri döndüğünde Mira bebek ve Ö A.'yı bulamayınca görevlilerden yardım istedi. Hastaneyi alarma geçiren olay sırasında görevliler aynı odanın tuvaletine girdiklerinde Ö A.'yı bebeğinin ağız ve burun kısmını kapatarak boğmaya çalışırken buldu. Hemen müdahale edilerek bebek kurtarılıp tekrar yoğun bakım ünitesine kaldırılırken anne Ö A. çağırılan polislere teslim edildi.

Cinayet Büro Amirliğine getirilen Ö A.'nın üniversite mezunu olduğu ve bir bankada müfettiş olarak çalıştığı belirlendi. Ö A.  kendisine “neden yaptın" diye soran polislere “Bebeğim benim elimden düşmüştü. Bu nedenle vicdan azabı çekiyordum. Daha fazla acı çeksin istemedim" dedi. Ancak resmi ifadesinde “Susma" hakkını kullanan Ö A. konuşmadı. Polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği Çağlayan Adalet Sarayında tutuklanan Ö A. cezaevine gönderildi

Öte yandan hastanede yoğun bakım servisinde tedavisi süren 1 yaşındaki Mira bebek ise bugün beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6