Bir ülkeye daha vize muafiyeti

Türkiye, Macaristan'a turistik vize muafiyeti uygulayacak.

Bir ülkeye daha vize muafiyeti

Konuya ilişkin cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Uygulama turistik amaçlı seyahatler için geçerli olacak.

Alınan karara göre Macaristan vatandaşları Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik seyahatler ve transit geçişlerde vize muafiyetinden faydalanacak.

Söz konusu kararın, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince verildiği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saadettin
Saadettin - 2 hafta Önce

Bize uyguluyorlarmi bu devletler? Resmen yukardan bakıyorlar bize . Paramız olduğu halde aylarca bekletiyorlar. Kardeşim deniz bizde , kumsallar bizde , doğa harikaları bizde , 50000 tarihi antik kentler bizde , incilde yazılan 7 kilisenin 7 side bizde , hıristiyanlığın kabul edildiği 1.konsülün kuruldugu yer iznik bizde , i.s 5.yy kurulan hıristiyanların ilk kıblesi ve bizim fetih simbolumuz olan ayasofya camiisi bizde , yeryüzünde tek olan güzel atlar diyarı kapadokya bizde , 13.havari paulusun 2 yıl yasadigi ve hz.meryemi tanricalastiran 3.konsülun toplandığı EFES şehri bizde , medeniyetin besigi sayilan göbekli tepe bizde. Peki onlarda ne s.... var arkadaş? Bize yıllardan bu yana eziyet cektiren onlar ama vize için.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6