Bild: Türklere vize 2017’ye kaldı

Türkiye ile müzakerelerde yaşanan tıkanma nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin 2017’den önce yürürlüğe giremeyeceği gündeme geldi

Bild: Türklere vize 2017’ye kaldı
 Bild gazetesi, terörle mücadele yasasındaki değişiklik konusunda Türkiye ile müzakerelerde yaşanan tıkanma nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin 2017’den önce yürürlüğe giremeyeceğini bildirdi.

1 TEMMUZ'DA YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ ARTIK OLASI DEĞİL

Gazetenin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberde, Almanya'nın vize muafiyetinin önceden planlandığı gibi 1 Temmuz'da yürürlüğe girmesini artık olası bulmadığı kaydedildi.

MÜZAKERELER TIKANDI

Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığı habere göre; Buna neden olarak, AB ile Türkiye arasında vize muafiyetinin koşulları konusunda müzakerelerin tıkanması ve müzakerelerin haziran ayı sonuna kadar sona erdirilemeyeceğinin görülmesi gösterildi.

TERÖRLE MÜCADELE YASASINDA DEĞİŞİKLİK İSTİYORLAR

Müzakerelerin tıkanmasının ana nedeninin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reddettiği, terörle mücadele yasasındaki değişiklik talebi olduğu kaydedildi.

Konunun Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmenin gündeminde öne çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6