Atatürk Havaalanı Bombalı Saldırı: 10 Şehid

Atatürk havalimanında ardı ardına yaşanan iki saldırıda ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu da söylendi.

Atatürk Havaalanı Bombalı Saldırı: 10 Şehid
İstanbul'dan bir son dakika haberi geldi. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde şiddetlipatlama ve silah sesleri duyuldu. 

2 patlamanın olduğu gelen bilgiler arasında. Görgü tanıkları patlama öncesinde, silahlı çatışma olduğunu belirttiler. Patlamalar sonrası 10 kişinin öldüğü ve 50 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Havalimanına onlarca ambulans gönderildiği bildirildi.

'CANLI BOMBA OLMA İHTİMALİ YÜKSEK'

Görgü tanıkları çok büyük bir patlama olduğunu söyledi. Görgü tanıklarından biri, "2 ayrı patlama oldu ve silahlı çatışma çıktı, silah sesleri duyduk, kendimizi zor dışarı attık," diye konuştu. Havalimanında bulunanlar yakınlarına ulaşmaya çalışıyor.

BAŞBAKAN, İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN BİLGİ ALDI

Patlama sonrası, Atatürk Havalimanı'na giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Havalimanında, pist başındaki uçakların dışında, uçuşa izin verilmiyor.

Haberin ardından Ankara da teyakkuza geçti. Başbakan Binali Yıldırım, olayla ilgili hem İçişleri Bakanı'ndan, hem de İstanbul Valisi'nden bilgi aldı. Başbakan, saldırıyla ilgili kriz masası oluşturulması talimatı verdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6