Ankaralı Turgut'un sokakta kalan kardeşi yardım istedi

Karabük'te yaşadığı evin duvarları çatladığı için sokakta kalan Ankaralı Turgut'un kardeşine polis sahip çıktı.

Ankaralı Turgut'un sokakta kalan kardeşi yardım istedi
 Karabük'te tek katlı bir bina, kayma ve oluşan çatlaklar nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, evde kalan sanatçı Ankaralı Turgut'un kız kardeşi Gülcan Karataş, sokakta kaldı.

DURUMU BELEDİYEYE BİLDİRDİ

Kayabaşı Mahallesi Kemiklidere Sokak'ta eski eşine ait 2 katlı müstakil evde yaşayan Karataş, evin duvarlarının büyük bir gürültüyle çatladığını görünce durumu belediye ve polis ekiplerine bildirdi.

Ankaralı Turgut'un sokakta kalan kardeşi yardım istedi

ÇADIRDA YAŞAMAYA BAŞLADI

Olay yerine gelen ekipler, çevrede güvenlik önlemi alarak evi tahliye etti. Gidecek kimsesi olmayan Karataş, sokakta naylon poşetlerden derme çatma yaptığı çadırda yaşamaya başladı. Evinden çıkartmayı başardığı bir koltuk ve televizyonunu çadıra yerleştiren Karataş, üşümemek için ateş yaktı.

ANKARALI TURGUT'UN KIZ KARDEŞİ

"Ankaralı Turgut" olarak bilinen ses sanatçısı Turgut Karataş'ın kız kardeşi olduğunu iddia eden Gülcan Karataş, gazetecilere yaptığı açıklamada belediyeden ev istediğini ifade etti. Evin duvarlarının çatladığını gördüğünü ve hemen yetkilileri aradığını anlatan Karataş, hiçbir maddi gelirinin bulunmadığını, kira verecek bir durumu olmadığı için de eski eşinden kalan eski evde yaşadığını anlattı.

Ankaralı Turgut'un sokakta kalan kardeşi yardım istedi

"GELİRİM YOK, TEMİZLİĞE GİDİYORUM"

Kendisine kiralık bir ev bulunmasını ve kirasının belediye tarafından ödenmesini isteyen Karataş, "Ödeyecek gücüm yok. Bir gelirim de yok. Arada sırada temizliğe gidiyorum, çöp döküyorum, ekmek parası çıkartıyorum. Dışarısı çok soğuk, burada durulmuyor" dedi.

ANKARALI TURGUT'A SUÇLAMA

Ağabeyi Ankaralı Turgut'un kendisini maddi olarak zor durumda bıraktığını ve sahip çıkmadığını iddia eden Karataş, onunla sadece telefonda görüşebildiğini vurgulayarak ağabeyine kendisine Ankara'da ev alması için çağrıda bulundu.

Ankaralı Turgut'un sokakta kalan kardeşi yardım istedi

POLİS SAHİP ÇIKTI

Durumu öğrenen Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Karataş'ı çadırda ziyaret ederek, şikayetlerini dinledi. Duvarları çatlayan evin yarın yetkililer tarafından inceleneceğini ve içinde oturup oturulmayacağına karar verileceğini vurgulayan Tezsever, Karataş'ın sokakta kalmasına izin vermeyeceklerini, polis evinde kendisini ağırlayacaklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6