banner180

Alicia bebeğin babası Ted Nyquist Alanya'da toprağa verildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde yerleşik yaşayan İsveçli Ida Svarvarefelt'in (26) eşi Norveçli Ted Nyquist (40) bugün Alanya'da toprağa verildi.


Ted Nyquist, geçen hafta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. 

Ülkesi Norveç'i değil de çok sevdiği Alanya'da toprağa verilen Ted Nyquist'i eşi Ida Svarvarefelt ve dostları yalnız bırakmadı. 


- Alicia bebek öksüz kaldı

Türkiye ve İsveç arasında dostluk köprüsü kuran Alicia bebek öksüz kaldı. Çok üzücü bir olay. Başta eşi olmak üzere merhumun yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Alanya'ya 2019 yılı mayıs ayında yerleşen İsveçli Ida Svarvarefelt ve Norveçli Ted Nyquist çiftinin, 17 Ocak 2020 tarihinde kızları Alicia dünyaya gelmişti.  Özel bir hastanede 28 haftalık iken 910 gram doğan, bu nedenle de yoğun bakıma alınan Alicia'nın masrafları, çiftin sigortasının Türkiye'de geçerli olmaması nedeniyle günlük 1500 TL'yi buldu.
Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın  devreye girmesiyle minik Alicia Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilerek, tedaviye alınmıştı.  Erken doğum nedeniyle beyin kanaması da geçiren Alicia, 3 ay süren tedavinin ardından 17 Nisan'da taburcu olmuştu.  2 yaşını dolduran  Alicia sağlık bir yaşam sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6