banner180

Adanalılar kar kuyruğunda

50 dereceyi bulan sıcak hava nedeniyle Adanalılar, Demirkazık Dağlarından getirilen karlardan satın almak için sıraya girdi.

Adanalılar kar kuyruğunda
 Kuzey Afrika’dan gelen sıcak hava dalgası Adana’da da etkili oluyor. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 10 derece üzerinde seyrederken, termometrelerin 50 dereceyi gösterdiği kentte vatandaşlar serinlemek için çare buldu. Adanalılar Demirkazık Dağları’ndan kamyonetlerle getirilen karları satın almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

KALIBI 1 LİRA

Oruç tutmalarına rağmen saatlerce kuyrukta bekleyenler, kalıbını 1 liraya aldıkları karı eve götürüp yiyerek serinliyor. Sırada bekleyen bir Adanalı, "Bu kar bize yetmiyor. Karcının daha büyük bir araçla kar getirmesi gerekir. Adana’nın sıcağında kar yiyerek serinliyoruz. 2 saattir kar almak için sırada bekliyorum" dedi.

Adanalılar kar kuyruğunda

"VATANDAŞA KAR YETMİYOR"

Kar satıcısı Dursun Yaşar ise, her yıl bu zamanlar Adanalılara serinletmek için kar getirdiklerini, vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Kalıbını 1 liradan sattıkları karı Niğde’nin Çamardı ilçesinde bulunan Demirkazık Dağları’ndan getirdiklerini belirten Yaşar, Adana’nın sıcağında Demirkazık’ın karı ile vatandaşları serinlettiklerini ifade etti. Yaşar,"Vatandaşa kar yetmiyor. Havalar o kadar sıcak ki bir günde bir kamyonet kar satılıyor" dedi.

Adanalılar kar kuyruğunda

Adanalılar kar kuyruğunda

Adanalılar kar kuyruğunda

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6