Türk Hava Yolları'ndan İptal edilen biletlerle ilgili iade zorluğu

Türk Hava Yolları (THY) alt kuruluşu olan ve THY.COM ve acentalar aracılığı ile biletleri satılan AnadoluJet Arlanda - Ankara direk uçuşları ile ilgili değişiklik ve iptallerde binbir zorluk.

Yolculara para iadesi yapmamak için müşteri hizmetleri hattında biletini iptal etmek isteyen vatandaşları uzun süreler beklettikten sonra, iptal talep eden müşterilere iade yerine bileti açığa alma önerisi sunuluyor. Bunu kabul etmeyen müşteriyi geri bildirim servisine yönlendirerek orada da uzun süre vatandaşı hatta tutup, geri bildirim oluşturulmasıyla bilgilendirme maili gelecek deniyor. 

Günler sonra gelen geri bildirim mailinde hiç bir iletişim bilgisine yer verilmiyor aşağıda sunduğum ekran görüntüsünde gelen maili paylaşıyorum.

İptalden doğan iade hakkını yolcuya vermemek için yolcunun ulaşabileceği tüm yolları kapatıyor. Bunun üzerine tekrar müşteri hizmetleri arandığında, biz buradan bir şey yapamıyoruz sizi ilgili birime aktaralım deniyor. 

Peki aktarılan yerde ne oluyor?

Telefon açılıyor AnadoluJet müşterici temsilcisi ***** size nasıl yardımcı olabilirim?

Sorunu söylediğinizde telefonda derin bir sessizlik, bekliyor, bekliyor ve bekliyorsunuz. Sonuç telefon kapanıyor. Sil baştan aradığınızda en az 25 ila 35 dakika tekrar müşteri temsilciliği hattında bekliyorsunuz ve sonuç değişmiyor.

Türkiye'nin milli havayolu ve uluslararası rekabette bayrak taşıyıcı olan havayolunun yan kuruluşu markanın özüne zarar vermeye devam ediyor.

Koronavirüs sürecinde sıkıntı olmaması için bahse konu biletleri thy.com üzerinden almıştım ve bu durumu bizzat kendim yaşıyorum.

Yıllardır bu işin içinde olan biri olarak bu kadar sorun yaşayabiliyorsam bu durumda normal vatandaş ne sorunlar yaşıyor acaba diye düşünemeden yapamıyorum.

Buradan başta Türk Hava Yolları İsveç sorumluları olmak üzere, THY yönetimine seslenmek istiyorum. Kısa vadede iadeleri yapmamakla kazanıyor görünebilirsiniz. Ancak uzun vadede marka değeri ve güvenilirliği kaybederdiniz.

Saygılarımla

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Bas
Osman Bas - 13 ay Önce

Aynı durum benim başıma da geldi bu haberinizden dolayı teşekkurler ederim.

Vatandaşlar
Vatandaşlar - 13 ay Önce

Ayni sey thy de gecerli.

Figen gökalp
Figen gökalp - 13 ay Önce

Aynen

banner6