Amerika'da Türk Diplomatların ikamet ettikleri bir sitede yangın çıktı. Yangının etrafı sarması sonucu siteler tahliye edilmeye başlandı. Birçok evde çoköe tehlikesi oluştu. New Jersey Avolan'da oturan Türk Diplomatlar yangın sebebi ile büyük korku yaşadı. Edgewater civarında yer alan lüks bir binada çıkan yangın çevreye saçılınca diplomatlarımızın da yakınında bulunan ateş binalarına sıçradı. AABD'de meydana gelen yangın Türkiye'de yaşayan diplomat yakınlarını da korkuttu.

ABD'den gelen yangıh haberi Türkiye'nin yüreğini ağzına getirdi. Türkiye'yi Amerikada temsile eden resmi devlet görevlileri olan Türk Diplomatlar oturdukları sitede yangın çıkınca büyük panik yaşadı. Alevlerin büyümesi ile  New Jersey Avolan'da hareketli dakikalar yaşandı. Çıkan yangından bir çok ev etkilenirken yanan evlerde çökme tehlikesi meydana geldi. Sitede tahliye işlemleri devam ediyor. Binalar tahliye edilirken, diplomatlar ve Türkiye'de yaşayan yakınları korku dolu anlar yaşadı.

Edinilen bilgilere göre Edgewater civarında lüks bir apartman kompleksinde yangın çıktı. Süratle çevre binalara sirayet eden yangın nedeni ile civar binalarda derhal tahliye işlemleri başladı ve tamamlandı.

Yangın New Jersey’de Avalon, Hudson apartman kompleksinde 102 Russell Avenue Edgewater adresinde 4:30 p.m.’de meydana geldi. Edgewater postane karşısında ve Trader Joe süpermarketi içeren bir alışveriş kompleksi üzerinde yer alan binanın sokağında aynı zamanda çok sayıda Türk diplomat ikamet ediyor.


İtfaiye ekiplerinin uzun çabaları sonucu kontrol altına alındığı düşünülen yangın, daha sonra903168871148639810_18695084 bitişik binalara sıçradı ve giderek büyüdü, binanın kuzey bölümüne yayıldı . Bergen County olmak üzere çevre bölgelerden gelen itfaiye ekipleri su tankerleri ile yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Yanan yapıların çökme ihtimali de ayrıca tehlike yaratıyor.

Çevre yerlerden görülebilecek kadar yükselen yangının boyutu ve duman 500 ila 1000 metreyi buldu. İtfaiye ekipleri hala söndürme işlemleri ile uğraşıyor.

Editör: İsveç Gündemi