Piyasaya çıkan telefonların hızına yetişilemezken, iyi telefonlar da pahalı. Üstelik hem çok para verip hem de içinize sinmeyen bir telefon kullanmaz istemezsiniz. Bunun için bazı maddelere dikkat etmek gerekiyor.

1. Aşırı lüks telefonlar

Bir sene sonra modası geçecek bir telefona servet ödemenin bir anlamı yok. Birkaç sene önce 8.000 TL'ye satın almış olduğunuz altın kaplamalı, işlemeli iPhone 4S'i aile yadigarı olarak saklamak zorunda kalmak, hoş olmasa gerek.

2. Mini amiral gemileri

Amiral gemisi telefonların mini sürümleri, kolay tutulabilen, küçük boyutlarıyla çekici olabilirler. Ancak bu modeller, pil ve neredeyse diğer tüm alanlarda fedakarlıkta bulunuyorlar. İşin gerçeği bu modeller, tam donanımlı sürümlerinin çok gerisinde işlemcilerle gelebiliyor. Sony Xperia Z5 Compact satın almayı düşünmüyorsanız, mini amiral gemisi tutkunuzdan vazgeçin.

3. Resmi olmayan piller

Telefonunuzun pili çıkmıyorsa, onu kendiniz değiştirmeye kalkışmayın - büyük ihtimalle telefona zarar vereceksiniz. Pili değiştirebiliyorsanız, resmi olmayan pilleri tercih etmeyin; bu piller genellikle şarj tutmamalarıyla tanınıyorlar.

4. Kablosuz şarj kılıfları

Telefonunuzu limonla şarj etmeye kıyasla sadece biraz daha hızlı çalışan bu kılıflar, onun kalınlığını üçe katlıyor. Dahası vızıltıları sizi çılgına çevirebilir. Kablosuz şarj özelliğine sahip bir Nexus veya Samsung satın almadıysanız, bu kılıflardan uzak durun.

5. "Premium" ürünler

Sony Xperia Z5 Premium'dan değil, "x firma ile oluşturulan çok özel tasarımdan" bahsediyoruz. Aşırı lüks şeylerden uzak durmanızı tavsiye ettiğimiz gibi, farklı renklerle klavyelerden, "özel dikilmiş" otomobil kitlerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

6. Çanta taşımıyorsanız, phablet'ler

Büyük ekranlı telefonların müthiş ekranlar, efsane işlemciler ve büyük piller gibi üstün özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Ancak merdivenlerden çıkarken kararınızın yanlış olduğunu fark etmek istemiyorsanız, phablet'lerden uzak durun.

KAYNAKCHIP ONLİNE

ETİKETLER


Editör: İsveç Gündemi